Цистит – це медичний термін, що означає запалення сечового міхура

У цьому випадку варто бігти до лікаря якнайшвидше, тому що такі ознаки можуть вказувати на ниркову інфекцію — пієлонефрит. А це куди серйозніше за банальний цистит.

Лікар вислухає вас, зробить УЗД сечового міхура та нирок, якщо потрібно. У принципі, по УЗД все видно, але для встановлення точного діагнозу вам доведеться здати такі аналізи: загальний аналіз крові та клінічний аналіз сечі. У деяких випадках додатково буде призначено аналіз сечі по Нечипоренко та аналіз сечі на бактеріологічний посів.

Бактеріальний цистит лікується антибіотиками, які може призначити лише лікар після встановлення діагнозу. Тактика лікування інших типів циститу залежить від їхньої основної причини.

А поки ви чекаєте на прийом, не забувайте про наступні профілактичні заходи. Це універсальні дії — вони добрі не лише під час хвороби, а й у ті дні, коли вас нічого не турбує.

Профілактика циститу

  • Дотримуйтесь особистої гігієни (часте підмивання спереду назад).
  • Пийте багато рідини (журавлинний, брусничний морс).
  • Своєчасно при першому позиві спорожняйте сечовий міхур.
  • Під час менструації часто змінюйте прокладки.
  • Не носіть вузьку синтетичну білизну.
  • Уникайте статевих контактів у періоди загострень циститу.

Дотримуйтесь дієти. Наприклад, при хронічному циститі не можна вживати гостру, солону та алкоголь, каву теж під забороною, тому що вона дратує слизову оболонку сечового міхура. Що можна їсти – сир, омлет, яйця некруто, кефір, неміцний чай, морси, овочеві супи, нежирне м’ясо або рибу, тушковані овочі, крупи, макарони, а також будь-які фрукти, крім цитрусових.