Як допомогти собі при циститі – інструкція від уролога

Експерт у галузі репродуктивної андрології та сексуального здоров’я, автор популярного блогу, уролог, андролог та сексолог розповідає, що потрібно робити за перших симптомів циститу.

Здається, що лікарі-урологи займаються лише чоловічими проблемами, але насправді ні — сечостатева система та урологія майже синоніми. А інфекції сечостатевої системи, тобто урологічні інфекції, у жінок трапляються навіть частіше, ніж у чоловіків. Одна з найпопулярніших проблем, з якою жінки звертаються до уролога, це цистит.

Як допомогти собі при циститі – інструкція від уролога

Цистит – це медичний термін, що означає запалення сечового міхура. У більшості випадків це запалення викликане бактеріальною інфекцією і називається інфекцією сечовивідних шляхів. Цистит може бути просто хворобливою та неприємною проблемою, а може стати серйозною загрозою для здоров’я, якщо пошириться на нирки.

Всі ми чули мантру – не сиди на холодному, буде цистит. Насправді сечовий міхур не може запалитися лише через переохолодження. Безумовно, переохолодження знижує імунітет та опір організму, так що непрямий зв’язок у деяких випадках може простежуватися. Але справжня причина циститу завжди і тільки інфекція.

Цистит зазвичай виникає, коли бактерії ззовні потрапляють у сечовивідні шляхи через сечівник і там починають розмножуватися. Більшість випадків циститу викликаються бактеріями Escherichia coli, тобто банальною кишковою паличкою.

Отже, якщо ви раптом помітили, що:

– Позиви до сечовипускання стали частіше звичайного;

– З’явився дискомфорт, відчуття розпирання сечового міхура;

– є біль унизу живота;

– печіння та різі під час та після сечовипускання;

– Змінився колір або запах сечі, з’явилася домішка (кров, слиз).

Подібні симптоми не потрібно терпіти, з ними варто звернутися до терапевта або педіатра, який за необхідності направить вас до уролога. Але якщо крім перелічених вище ознак у вас є:

біль у спині чи боці;

лихоманка та озноб;

нудота та блювання.