Лікар зазвичай призначає пацієнтові здати загальний аналіз крові. Діагностичними критеріями анемій вважають зниження рівня гемоглобіну <130 г/л у чоловіків та <120 г/л у жінок у загальному аналізі крові. Також лікар оцінить деякі інші показники. Додатково може бути призначено біохімічний аналіз крові.
Якщо пацієнт має специфічні скарги, лікар може призначити додаткові обстеження — аналіз калу на приховану кров, загальний аналіз сечі на кров, ендоскопічне дослідження органів шлунково-кишкового тракту зі взяттям біопсії або УЗД органів черевної порожнини.
Як лікується залізодефіцитна анемія
За наслідками аналізів лікар призначає препарати заліза. Форма прийому заліза визначається індивідуально залежно від ступеня анемії, стану людини та супутніх патологій. Але без ліків, на жаль, усунути серйозну анемію не вийде.
Крім таблеток, лікар зазвичай рекомендує звернути увагу на свою їжу та харчуватися більш збалансовано. Перевагу варто надавати продуктам тваринного походження (м’ясо, риба, морепродукти).
Справа в тому, що залізо з овочів, навіть багатих на залізо, засвоюється гірше, ніж залізо з м’яса, птиці та риби. Тому вегетаріанці та вегани перебувають у групі ризику із залізодефіцитної анемії.
Паралельно лікар допомагає пацієнту виявити та усунути джерело крововтрати. І дає рекомендації щодо підтримки рівня заліза після проведення лікування.