Розповідаємо, чому немає сенсу приймати парацетамол при мігрені та болях у попереку

У деяких дослідженнях оцінювалися схеми застосування та дозування ацетамінофену, та їх результати передбачали підвищений ризик порушень розвитку при повторному застосуванні знеболюючих під час вагітності.

Розповідаємо, чому немає сенсу приймати парацетамол при мігрені та болях у попереку.

Декілька обсерваційних досліджень також показали, що існує зв’язок між використанням парацетамолу під час вагітності та аномаліями сечостатевої системи та репродуктивного тракту у хлопчиків.

Парацетамол (ацетамінофен) вважається найбезпечнішим жарознижувальним та засобом для зняття легкого та помірного болю під час вагітності, але за умови, що він застосовується у найнижчій дозі та лише згідно з рекомендаціями. У своїй публікації вчені з Масачусетського університету згадали, що майбутні мами нерідко зловживають препаратом, приймаючи парацетамол при різних видах болю і не дотримуючись дозування.

«Грунтуючись на цих результатах, ми вважаємо, що знаємо достатньо, щоб турбуватися про потенційні ризики для розвитку, пов’язані з пренатальним впливом ацетамінофену, і тому закликаємо жінок до запобіжних заходів», — написали автори огляду.

Ці популярні та доступні препарати зовсім не такі нешкідливі для майбутніх мам, як може здатися