Парацетамол під час вагітності може бути небезпечним для плода

Найбільший огляд досліджень за 25 років показав, що популярний засіб для зняття болю та жару під час вагітності слід сприймати з великою обережністю. Результати опубліковані у журналі Nature Reviews Endocrinology.

Парацетамол (ацетамінофен) вважається найбезпечнішим жарознижувальним та засобом для зняття легкого та помірного болю під час вагітності, але за умови, що він застосовується у найнижчій дозі та лише згідно з рекомендаціями. У своїй публікації вчені з Масачусетського університету згадали, що майбутні мами нерідко зловживають препаратом, приймаючи парацетамол при різних видах болю і не дотримуючись дозування. Це загрожує різноманітними ускладненнями для плода.

Щоб отримати розширені дані про наслідки надмірного прийому ацетамінофену, вчені провели огляд досліджень про застосування препарату у вагітних, опублікованих з 2995 по 2020 роки. Фахівці зібрали всі наукові роботи, включаючи результати випробувань на тваринах та лабораторних експериментах, зосередившись головним чином на 29 наглядових дослідженнях за участю понад 220 тисяч жінок та їхніх дітей.

В результаті вченим виявили докази того, що прийом парацетамолу під час вагітності може бути пов’язаний з порушеннями розвитку нервової системи плода, що здатне призвести до синдрому дефіциту уваги та гіперактивності (СДВГ) та труднощів із поведінкою у дитини.